Od 1 stycznia 2024 r. (poniedziałek) wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy linii komunikacji miejskiej w Wodzisławiu Śląskim.

Linia A i B będzie kursować według zmienionych godzin na niektórych kursach.

Linia C1 oraz C2 w dni robocze szkolne na niektórych kursach będzie dojeżdżać do przystanku Zawada Szybowa. Od dnia 1 stycznia przystanek Zawada Szybowa – zawieszony.

Na liniach C3 oraz C4 będzie zmiana przystanków, a więc na linii C3 wyłączony z ruchu zostanie przystanek Działki, a linie C3 oraz C4 będą kursować aż do przystanku Marklowice Krzyż.

Linie E1/E2 to nowe linie, które będą kursować z Wilchwy Osiedle przez centrum miasta w kierunku Zawady. Autobusy linii E1 oraz E2 będą kursować tylko i wyłącznie od 1 czerwca do 30 września.

Wprowadzona zostanie nowa linia F1/F2, która będzie kursować tylko w dni robocze szkolne. Trasa nowej linii będzie przebiegać od przystanku Wodzisław Dworzec Autobusowy, następnie ulicą Pszowską w kierunku Kokoszyc, dalej w kierunkach Olszyny/ Czyżowice aż do przystanku Wodzisław Dworzec Autobusowy. Od dnia 1 stycznia linia F1/F2 będzie zawieszona – do odwołania.

Prosimy o zapoznanie się z nowym rozkładem jazdy, który jest udostępniony na naszej stronie internetowej (https://rozklad-nowy.klosok.eu/A). Wkrótce rozkłady jazdy pojawią się również na przystankach.